• Jasnogórska Szkoła Muzyczna

  Stowarzyszenie jest organem prowadzącym dla Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Częstochowie. Szkoła kształci w zakresie przedmiotów ogólnokształcących ośmioletniej szkoły podstawowej oraz w zakresie szkoły muzycznej I stopnia.

 • Warsztaty Muzyczne

  Stowarzyszenie prowadzi Warsztaty Muzyczne jako zajęcia umuzykalniające z elementami rytmiki i nauki gry na instrumentach dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

 • Organizacja Pożytku Publicznego

  Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Przekaż 1% podatku na cele statutowe Stowarzyszenia. KRS 0000280871.

 • Wyjazdy warsztatowe

  Stowarzyszenie jest organizatorem wyjazdowych warsztatów muzycznych dla uczniów Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej oraz Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego "Pueri Claromontani".

 • Pueri Cantores

  Stowarzyszenie było organizatorem VII Krajowego Kongresu Federacji Pueri Cantores w Częstochowie oraz wyjazdu na Międzynarodowe Kongresy Pueri Cantores w Rzymie, Paryżu, Rio de Janeiro oraz Barcelonie.

Gościmy

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

Wkrótce

Currently no events are available

Kalendarz

<<  <  Czerwiec 2024  >  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Rusza Jasnogórska Szkoła Muzyczna II Stopnia

W dniu 13 stycznia 2020 r. stowarzyszenie otrzymało decyzję Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego z dnia 23 grudnioa 2019 roku o wyrażeniu zgody na prowadzenie Jasnogórskiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Częstochowie i przyznaniu jej praw publicznej szkoły artystycznej. W treści decyzji wskazano m.in.:

"Zgodnie z wnioskiem Pana Rafała Jasińskiego, Prezesa Zarządu Jasnogórska Szkoła Chóralna, skierowanym do Centrum Edukacji Artystycznej o dokonanie wpisu do ewidencji niepublicznych szkół artystycznych Jasnogórskiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Częstochowie, która będzie prowadzić kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, stwierdza się na podstawie weryfikacji złożonej dokumentacji oraz wniosku o wpis do ewidencji powyższej Szkoły, złożonym 25 września 2019 r., że Szkole tej przysługują uprawnienia publicznej szkoły artystycznej z dniem, rozpoczęcia działalności, tj. z dniem 1 września 2020 r."

 
Szkoła kształci w cyklu 6-letnim w zakresie szkoły muzycznej II stopnia oraz jednocześnie w zakresie szkoły ogólnokształcącej
 
W zakresie szkoły muzycznej II stopnia szkoła kształci w specjalnościach:
      - wokalistyka,
      - instrumentalistyka.
 
W zakresie szkoły ogólnokształcącej:
       - klasy I - II - odpowiadają programowo klasie VII i VIII szkoły podstawowej ogólnokształcącej,
       - klasy III - VI - odpowiadają programowo klasom I - IV średniej szkoły ogólnokształcącej.
 
Kształcenie w klasie I rozpoczyna się po ukończeniu VI klasy szkoły podstawowej oraz jednocześnie VI klasy szkoły muzycznej I stopnia lub klasy IV szkoły muzycznej I stopnia cyklu 4-letniego. O przyjęcie do szkoły mogą się ubiegać również kandydaci, którzy nie kształcili się w szkołach muzycznych I stopnia, a posiadają umiejętności muzyczne na poziomie wymaganym w szkole muzycznej II stopnia. O przyjęciu do szkoły decyduje egzamin wstepny.
 
Kształcenie kończy się egzaminem dyplomowym z gry na instrumencie lub śpiewu oraz egzaminem maturalnym.

Szkoła jest szkołą niepubliczną z uprawnieniami szkoły publicznej, tzn. posiada identyczne jak państwowe ogólnokształcące szkoły muzyczne II stopnia obowiązki, uprawnienia i ramowe plany nauczania, określone dla publicznych szkół artystycznych. Ponadto niektóre przedmioty mogą być realizowane w ilości większej niż przewiduje to ramowy plan nauczania szkół publicznych.
 
Szkoła jest częściowo finansowana ze srodków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Do czasu ogłoszenia naboru i powołania kadry zarządzającej Szkoły wszelkich informacji udziela Zarząd Stowarzyszenia w trakcie dyżurów lub za pomocą poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  


Zaprzyjaźnieni

  

Darmowe rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia
Organizacji Pozarządowych
w ramach projektu
PITax.pl dla OPP
.