• Jasnogórska Szkoła Muzyczna

  Stowarzyszenie jest organem prowadzącym dla Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Częstochowie. Szkoła kształci w zakresie przedmiotów ogólnokształcących ośmioletniej szkoły podstawowej oraz w zakresie szkoły muzycznej I stopnia.

 • Warsztaty Muzyczne

  Stowarzyszenie prowadzi Warsztaty Muzyczne jako zajęcia umuzykalniające z elementami rytmiki i nauki gry na instrumentach dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

 • Organizacja Pożytku Publicznego

  Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Przekaż 1% podatku na cele statutowe Stowarzyszenia. KRS 0000280871.

 • Wyjazdy warsztatowe

  Stowarzyszenie jest organizatorem wyjazdowych warsztatów muzycznych dla uczniów Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej oraz Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego "Pueri Claromontani".

 • Pueri Cantores

  Stowarzyszenie było organizatorem VII Krajowego Kongresu Federacji Pueri Cantores w Częstochowie oraz wyjazdu na Międzynarodowe Kongresy Pueri Cantores w Rzymie, Paryżu, Rio de Janeiro oraz Barcelonie.

Gościmy

Odwiedza nas 188 gości oraz 0 użytkowników.

Wkrótce

Currently no events are available

Kalendarz

<<  <  Czerwiec 2024  >  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Uncategorised

Rusza Jasnogórska Szkoła Muzyczna II Stopnia

W dniu 13 stycznia 2020 r. stowarzyszenie otrzymało decyzję Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego z dnia 23 grudnioa 2019 roku o wyrażeniu zgody na prowadzenie Jasnogórskiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Częstochowie i przyznaniu jej praw publicznej szkoły artystycznej. W treści decyzji wskazano m.in.:

"Zgodnie z wnioskiem Pana Rafała Jasińskiego, Prezesa Zarządu Jasnogórska Szkoła Chóralna, skierowanym do Centrum Edukacji Artystycznej o dokonanie wpisu do ewidencji niepublicznych szkół artystycznych Jasnogórskiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Częstochowie, która będzie prowadzić kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, stwierdza się na podstawie weryfikacji złożonej dokumentacji oraz wniosku o wpis do ewidencji powyższej Szkoły, złożonym 25 września 2019 r., że Szkole tej przysługują uprawnienia publicznej szkoły artystycznej z dniem, rozpoczęcia działalności, tj. z dniem 1 września 2020 r."

Czytaj więcej...

Recital Jolanty Muratów

W dniu 13 grudnia 2019 r. w ramach adwentowego wieczoru przy świecach stowarzyszenia Jasnogórska Szkoła Chóralna odbył się recital Jolanty Muratów (mezzosopran). W koncercie usłyszeliśmy m. in. utwory J.S. Bacha, P. Czajkowskiego, J. Brahmsa. Solistce na fortepianie akompaniowała Małgorzata Zajączkowska-Warsza. Po koncercie odbyło się spotkanie solistki z publicznością, a także wspólne przedświąteczne spotkanie członków stowarzyszenia Jasnogórska Szkoła Chóralna i wszystkich przybyłych na koncert gości. Koncert odbył się w Sali Kolumnowej Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej, która była również współorganizatorem koncertu.

Czytaj więcej...

O. Nikodem Kilnar honorowym członkiem Stowarzyszenia

Na wniosek Zarządu Walne Zebranie Członków stowarzyszenia Jasnogórska Szkoła Chóralna w dniu 24 czerwca 2019 r. podjęło uchwałę o nadaniu godności Członka Honorowego Stowarzyszenia ojcu dr Nikodemowi Kilnarowi (OSPPE) za szczególne zasługi dla kultury i sztuki, a w szczególności zasługi dla powstania i rozwoju stowarzyszenia Jasnogórska Szkoła Chóralna.

Czytaj więcej...

Koncert na zakończenie sezonu artystycznego 2018/2019

W dniu 18 czerwca 2019 r. w Filharmonii Częstochowskiej, jak co roku, odbył się koncert na zakończenie sezonu artystycznego Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Częstochowie oraz stowarzyszenia Jasnogórska Szkoła Chóralna. W koncercie wzięli udział uczniowie Szkoły oraz Warsztatów Muzycznych prowadzonych przez Stowarzyszenie. Gościem specjalnym koncertu był zespół 77 FM Formacja z Mocą. Koncert rozpoczął się wykonaniem Poloneza A-dur F. Chopina przez uczennicę kl. VII Katarzynę Stolarską. Wśród solistów koncertu byli również pierwsi absolwenci JPOSM - Łukasz Miarka (wiolonczela) oraz Dominik Kozłowski (wiolonczela). Po raz pierwszy na deskach Filharmonii Częstochowskiej zaprezentował się założony we wrześniu 2018 r. z inicjatywy Dyrektor JPOSM Jolanty Sosińskiej i prowadzony przez Joannę Klajnowską-Pełkę Zespół Instrumentalny Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej.

Czytaj więcej...

Góra Żar - Narciarskie Warsztaty Muzyczne

W dniach 10-14 lutego 2019 r. w Międzybrodziu Żywieckim Stowarzyszenie wspólnie z Jasnogórską Szkołą Muzyczną zorganizowało warsztaty muzyczne dla uczniów Szkoły. W trakcie warsztatów prowadzone były zajęcia dla działającego w szkole kameralnego zespołu muzycznego oraz chóru. W ramach wypoczynku wszyscy uczniowie uczestniczyli w na Górze Żar w szkoleniu narciarskim pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Dla całej grupy oraz naszych instruktorów narciarskich zorganizowano również ognisko. Pogoda, śnieg i humory wyjątkowo dopisały.

Kontakt


Al. Jana Pawła II 126/130 lok. 102 • 42-200 Częstochowa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. • www.jsch.pl

KRS 0000280871 • NIP 573-269-98-64 • REGON 240658015


UWAGA! - od 1.01.2023 r. - NOWE KONTO BANKOWE

konto bankowe PLN: PKO BP 29 1020 1664 0000 3402 0686 0839


Stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego


 

Zaprzyjaźnieni

  

Darmowe rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia
Organizacji Pozarządowych
w ramach projektu
PITax.pl dla OPP
.